בחנו את עצמכם: עד כמה אתם מכירים את גור הכלבים שאימצתם הביתה?

מה האופי של הגור שהבאתם הביתה ומה הן התכונות הדומיננטיות ביותר? בעזרת מבחן הגורים שפותח ע"י טל שלוש, מנהל "מרכז הכלב והאדם", תוכלו לעשות זאת בקלות.

ynet חידונים
פורסם על ידי ynet חידונים (User Generated Content*)User Generated Content is not posted by anyone affiliated with, or on behalf of, Playbuzz.com.
ב-17 בנוב׳ 2020

בדיקת עצמאות - עד כמה הגור מרגיש עצמאי ובטוח בעצמו? שימו את הגור במרכז החדר. קראו לו ממרחק מסוים, תוך כדי רכינה מטה אט-אט ומחיאת כפיים. מה עושה הגור?

בדיקת שליטה - כיצד מתמודד הגור עם דומיננטיות? גלגלו את הגור על גבו, והפעילו לחץ מתון על החזה שלו - לא חזק מדי - כך שהגור יישאר על גבו למשך שמונה שניות. כיצד הוא מגיב?

בדיקה שליטה עצמית - עד כמה הגור שלכם בוטח בכם? הרימו את הגור למשך עשר שניות, הרחק מגופכם (ידיכם מתוחות), עם הפנים לא לכיוונכם. כיצד הוא מתנהג?

בדיקת סף כאב - עד כמה רגיש הגור לכאב? הפעילו לחץ הדרגתי בנקודה שבין שתי אצבעות רגלו של הגור (כמובן לא ללחוץ חזק מדי) וספרו עד עשר. הפסיקו להפעיל לחץ ברגע שהגור מנסה להשתחרר או מראה חוסר נוחות. תגובה זו מגיעה לאחר כמה שניות?

בדיקת יצרים - עד כמה טבועות בגור תכונות ציד? קחו מגבת קטנה ו"כשכשו" בה מול עיני הגור. מהי תגובתו?

בדיקת רגישות לרעש - האם יש לכלב בעיות שמיעה? קחו לידיכם שתי צלחות נירוסטה (אפשר גם כפית וסיר מתכת) וצרו רעש מתון, אך חזק מספיק כדי שהגור ישמע. כיצד הגור מגיב?

בדיקת משטחים – האם הגור מתאקלם מהר לסביבה חדשה? קחו דיקט ארוך או קרטון ארוך שהגור יכול לפסוע עליו מספר צעדים, שימו אותו על הרצפה, ופזרו אוכל על המשטח, ותנו לגור להבין שיש אוכל על המשטח. כיצד הוא מגיב?

בדיקת נגישות לזרים – האם הגור שלכם נגיש לאנשים שהוא לא מכיר? בקשו מאדם שאף פעם לא ראה את הגור שלכם לשחק עימו עם חבל נשיכה על הרצפה. איך הגור מגיב?

עצמאי בשטח

עצמאי בשטח

זהו גור בעל תכונות דומיננטיות, בעל ביטחון עצמי ואינו מפתח תלות מהירה. הוא עצמאי בשטח, סקרן, פעיל, בעל "דעה" משלו, אינו נכנע בקלות, עשוי להיות היפראקטיבי ואנרגטי מאוד, יכול להגיב בצורה תוקפנית כלפי איום ממשי, מתמודד עם כאב בצורה טובה (מסוג הכלבים שכלום לא כואב להם) ובעל יצר ציד פעיל מאוד.
מומלץ לחנך את הגור הזה מהרגע שהוא מגיע הביתה, בסבלנות ובאהבה כמובן. חינוך אגרסיבי עלול לגרום להתנהגות אלימה ותוקפנית כלפי הסביבה. אנשים אשר מנהלים אורח חיים ספורטיבי ופעיל ימצאו מכנה משותף גדול מאוד עם כלבים בעלי אופי כזה.

חברותי ורגוע

חברותי ורגוע

כלב בעל אופי חברתי, ומתקשר נהדר עם בעליו. מקבל מנהיגות בצורה נכונה, מתאים לילדים ומשתלב היטב בסביבת בני האדם. מסתגל יפה למצבים חדשים, פעיל למדי (תלוי בגזע הספציפי), נינוח מאוד ובעל יצר ציד והבאה פעיל. זהו כלב בעל אופי מאוזן, המתאים ביותר לאדם הממוצע.

מופנם וכנוע

מופנם וכנוע

These are 10 of the World CRAZIEST Ice Cream Flavors
Created by Tal Garner
On Nov 18, 2021