چرا تور استانبول

استانبول یکی از محبوبترین تورهای گردشگری در بین ایرانیان

nina
Created by nina
On Oct 15, 2019
Help Translate This Item

چرا تور استانبول

در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد بازدید کنندگان خارجی به استانبول در هشت ماه اول سال جاری 10.8 درصد افزایش یافت و طبق گفته وزیرفرهنگ و گردشگری ترکیه: این سال تا کنون 6.95 میلیون گردشگر خارجی از ترکیه بازدید کرده اند.

بیشتر گردشگران به استانبول از آلمان (656،428 نفر) و سپس ایران (526،084 نفر) و عربستان سعودی (413،273 نفر) آمدند.بازسازی صنعت گردشگری برای ترکیه بسیار مهم است .

به گفته وزارت فرهنگ و گردشگری، تعداد مسافران خارجی که در سال 2017 به ترکیه وارد می شوند، 38.6 میلیون نفر بوده است، در حالی که گردش گردشگری صنعت گردشگری در همان سال 26 میلیارد دلار بود.

رشد صنعت گردشگری ترکیه در سال های اخیر بالاتر از میانگین جهانی بوده است و سهم مستقیم صنعت در کسری حساب جاری در سال 2017 36 درصد بود.

آنتالیا ترجیح می دهد شهر در ترکیه بر اساس تعداد بازدید کنندگان خارجی ورودی است. آنتالیا 25 درصد از گردشگران خارجی در سال 2017 را بازدید کرده است و بیش از 500 هتل 4 ستاره و 5 ستاره در مرکز آن و شهرهای اطراف آن مانند کمر، بلک و کاش دارد.

تعدادی از زنجیره های هتل و گروه های ترکیه از سال 2001 تاکنون دو برابر شده است و تاکنون 165 نفر به دست آمده است. تعداد هتل ها در این 165 زنجیر ترکیه بالغ بر 824 می شود. علاوه بر این، 82 درصد از هتل های زنجیره ای و گروهی در داخل کشور دارند، 15 درصد از آنها متعلق به خارجی است، در حالی که 3 درصد از آنها دارای شرکای داخلی و خارجی هستند.

ترکیه دارای 7،200 کیلومتر خط ساحلی است و رتبه دوم را در سطح جهان دارد تنها اسپانیا دارای رتبه اول در این زمینه است

از نظر پتانسیل گردشگری ترکیه در میان هفت کشور برتر جهان قرار دارد

منطقه بلک به عنوان مهمترین مقصد گلف در ترکیه، یکی از محبوب ترین مراکز گردشگری در جهان با 15 زمین گلف، ظرفیت 50 هزار و 2 میلیون گردشگر است. علاوه بر این، بلک در سال 2008 توسط انجمن بین المللی اپراتورهای تور گلف (IAGTO) بهترین مقصد گلف در اروپا نامگذاری شد.

بر اساس اخبار گردشگری 2017، Forbes Travel دارای 10 شهر با بیشترین بازدید در جهان است که استانبول در رتبه ششم قرار دارد.

استانبول یک مقصد رویایی است، که در مرز اروپا قرار دارد وبا اتصال دو قاره، سرگذشتی از تاریخ، فرهنگ، رنگ ها و عطر ها را پنهان می کند. معماری، غذا، همه چیز در استانبول یک جنبه زیبای خاص خود را به همرا دارد شهری پرهیاهو که هرگز متوقف نمی شود، اما زمانی که شما نیاز به یک استراحت و دوری از همه این زندگی پر حرارت دارید، همیشه یک باغ زیبا، یک خانه چای کوچک یا یک مسجد وجود دارد که در آنجا می توانید نفسی تازه کنید و استراحت کنید .

اگر به دنبال بهترین مناطق برای اقامت در استانبول هستید؟ راهنمای ما را بررسی کنید!

بسیاری از مردم این اندیشه را دارند که ترکیه به دلیل مذهب و فرهنگ مسلمان، یک کشور دوستانه نیست. اما حقیقت این است: هنگامی که تعصب خود را کنار بگذارید خواهید دید که زیبایی ترکیه و مردم آن را چقدر هیجان انگیز و دوست داشتنی است . و هرچه بیشتر از آن بدانید ، عشقتان به استانبول هم بیشتر می شود .

 اگر برای اولین بار به استانبول میروید توصیه میکنم حداقل 5 روز در استانبول بمانید تا بتوانید از زیبایی های باستانی و مدرن این شهر زیبا لذت ببرید . و اگر بخواهید در اطرف استانبول هم چرخی بزنید حداقل نیاز به یک تعطیلات 10 روزه دارید .

استانبول بزرگ و زیبا ست است این شهر همانند سایر سرمایه های اروپایی است، با این حال ترکیه اگر بخواهید مقاصد گردشگری در ترکیه را با مناطق اروپایی مقایسه کنید قطعا تمام هزینه بسیار بهینه تر خواهد بود و در مجموع صرف هزینه بیسار پایین تری خواهید داشت . باداشتن یک برنامه ریزی خوب برای سفر، مطمئنا از سفر خود بسیار لذت خواهید برد .

به علاوه اگر قصر سفر به استانبول و یا تور آنتالیا را دارید میتوانید با تور ارزان استانبول ,تور تخفیف دار استانبول ,تور استانبول چارتری و تور های تخفیف دار که در زمان های خاص ارائه می شوند تور مقرون به صرفه تری خریداری نمایید .