איזה אימון הכי מתאים לך?

השקט של המים, הטירוף של הקרוספיט או אולי החבר'ה מחדר הכושר? רוצים לרזות, להתחזק, להבריא או לנצח? בואו לדעת מה הכי מתאים לכם

Haaretz הארץ
פורסם על ידי Haaretz הארץ (User Generated Content*)User Generated Content is not posted by anyone affiliated with, or on behalf of, Playbuzz.com.
ב- 8 בנוב׳ 2020

איך אתה אוהב להתלבש?

בינינו, למה בעצם את רוצה לעשות ספורט?

על מה אתם מפנטזים עכשיו?

ספורטאי נערץ?

הסביבה המועדפת עליי:

קיבלת דמי כיס מסבתא. מה עושים עם הכסף?

מה מגביל אותך?

איך נראה לוח הזמנים שלך?

כשמדברים איתי על כושר, אני חושב...

ניצחון בשבילי הוא:

אוזניות – כן או לא?

מה יעשה אותך מאושר?

אז איך אתה מעדיף את זה?

על איזה חלק בגוף אני חייב לעבוד?

כשבא לי סרט טוב, אני רואה את...

שחייה

שחייה

מחפשים שקט, רוגע והתבודדות? זה הענף בשבילכם. מה שנדרש הוא לדעת לשחות, להצטייד בכובע ים ובמשקפת ולאתר בריכה ראויה. כאן לא תמצאו גירוי סביבתי, אלא עבודה הרמונית על שרירים רבים בגוף ובעיקר זמן איכות עם עצמכם, ללא כל תלות בפרטנרים. מתאים במיוחד לאנשים עם בעיות מפרקיות, עודף משקל או מגבלת תנועה כלשהי ביבשה.

ריצה

ריצה

רבים מתייחסים לריצה כאל מדיטציה במרחבים, עם נוף מגוון ושריפת קלוריות משמעותית. כמעט כל אחד יכול לעשות את זה – כל מה שצריך זה כושר גופני סביר ונעליים מתאימות - אך כדי לעבוד נכון ולהימנע מפציעות, מומלץ להיעזר במקצוענים. מתאים למי שמחפש אתגרים, שואף להפחית את מסת השומן או מחפש מסגרת חברתית מרעננת (עם דייטים בפוטנציה). אומרים שקבוצות הריצה הן קבוצות ריקודי העם של פעם, פלוס שעון דופק וחולצות זוהרות.

צעידה

צעידה

אתם רוצים לעשות ספורט, אבל בהילוך נמוך. אם אתם בכיוון של שריפת קלוריות, זה אפשרי אבל רק אם תצעדו מספיק זמן ברצף. אפשר לצעוד לבד עם אוזניות או לדסקס בנחת עם פרטנר. הצעידה מתאימה במיוחד לאנשים מבוגרים, בעלי משקל עודף או כאלו שכשירותם האירובית נמוכה והם מעוניינים להתנער מהניוון. תתחילו כאן, ואם יתאים לכם תוכלו לעבור תוך כמה חודשים לריצה.

אופניים

אופניים

אתגר גדול, שמניב ריגוש ואדרנלין, אך כרוך בהשקעה כספית לא מבוטלת – דרוש זוג אופניים בטיחותי ומשובח, וגם אביזרים נלווים ולא זולים. מאופיין בהוצאה קלורית רבה, ובעיקר נותן הזדמנות להכיר את הארץ וליהנות מסביבת אימון מגוונת, לבד או עם שותפים למסע. מתאים במיוחד לאנשים בעלי מגבלת תנועה (משקל עודף או בעיות מפרקים). רק תשמרו על עצמכם וסעו בשולי הכביש.

טריאתלון

טריאתלון

רצתם, רכבתם, שחיתם ואתם בשלים לאתגר האירובי הבא? זה הזמן לטריאתלון. דרושה מיומנות טכנית גבוהה, ציוד רב ולוח זמנים גמיש שמאפשר השקעה עצומה באימונים ובלוגיסטיקה. מתאים לאנשים ללא תקרת שכר, כאלו המעוניינים למתוח גבולות ובעלי אופי תחרותי במיוחד. הרי כל טריאתלט, אפילו החובבן ביותר, עושה את זה כדי לבחון את עצמו על קו הזינוק, ובעיקר בקו הסיום.

חדר כושר

חדר כושר

זה לא מתאים לכולם, ויש לא מעט מומחים שמפקפקים ברוטינה המשעממת הזאת, אבל חדר הכושר יכול לממש מספר רב של מטרות - פעילות אירובית על המסילה, פיתוח כוח והגדלת מסת שריר במכשירים, וגם סצנה בחלל סגור ומואר, בה גברים ונשים משווקים את גופם. אפשר להתחיל בכל גיל ומכל רמה, והפעילות מתאימה למי שמעוניין במתחם ממוזג ורועש, ובעל משמעת שמסוגל לגרור את עצמו ולנצל את המנוי כהלכה. חשוב לעבוד נכון, לא להסס להתייעץ עם המדריך ולא להעמיס משקל שיגרור פציעות.

פילאטיס

פילאטיס

מתאים לכל מי שאינו חסיד של חדרי כושר ומעוניין להתחזק, לשפר יציבה ולייעל תנועה. וכן, זה מתאים גם לגברים. הפילאטיס מפתח טווחי תנועה, גמישות וסיבולת, עובד על שרירי הליבה ולעיתים גם משמש כאמצעי שיקומי שמפחית כאבים. מדריך או שיעור קבוצתי – חובה, ונדרשת התמדה לאורך זמן כדי להתחיל לראות תוצאות.

קרוספיט

קרוספיט

אימון טרנדי שמשלב את חדר הכושר עם חצר המשחקים של בית הספר. אימון קצר ואינטנסיבי, שמתאים לאנשים עם לו"ז צפוף שנהנים מאווירת החבר'ה ומדמיינים מדי פעם שהם כוכבי WWE. הקרוספיט מפתח כוח וכושר אירובי תוך שימוש בתרגילים הלקוחים מעולם המשקולות וההתעמלות. ב"בוקס" לא תמצאו מכונות כמו בחדר הכושר, כי אם פלטות, חבלים, מוטות, טבעות עץ וצמיגים. התרגילים דורשים מיומנות טכנית גבוהה, יכולת גיוס וסנכרון של השרירים ושמירה על יציבה נכונה. רק שימו לב לא לקפוץ מעל הפופיק, כי אז קיימת סבירות גבוהה שתפצעו.

These are 10 of the World CRAZIEST Ice Cream Flavors
Created by Tal Garner
On Nov 18, 2021