הסודות של המקצוע

מוכנים לשמוע את הסודות של המקצוע?

האם צריך באמת לכבות את הטלפונים? יש עוד דברים חשובים שצריך לעשות?

"אף אחד לא מכבה את הטלפון. כל הפקודות הן בעיקר למניעה. אני בטוחה שבאיזשהו שלב, מישהו נפגע ממשהו ולכן הוסיפו את ההוראות האלה. פעם אחת לא נחגרתי בנחיתה וקיבלתי מכה די חזקה בראש. אבל כן, אתם יכולים להשאיר את הטלפון דולק".

מה הדרך הטובה ביותר להכנס למועדון המייל-היי?

"חכו לשעה שמגישים את האוכל והדיילות במעברים. כולן עמוסות ולאף אחת לא אכפת אם יש 10 אנשים מאחורינו בשירותים. במטוסים הגדולים בעלי כמה אגפים, יש דיילות ששומרות במיוחד על השירותים, כך ששם אל תעשו את זה".

האם אי פעם נקמת בנוסע מעצבן?

"לרוב אני מתעלמת מהם. אין לך יותר מדי עבודה מולם, כך שזה בעיקר נוגע לכוח. אני מנסה להזכיר לעצמי שאני הבוסית, ולא אביא להם את מיץ התפוזים או אשכח להוסיף קרח, אשים מעט מדי או דברים כאלה. כל דבר שיכניס להם. בכל מקרה אני חייבת להמשיך לחייך, לצערי".

מה הדבר הכי מרגיז שנוסעים עושים?

"זה מטורף כמה שאנשים מלוכלים במטוסים. הם לא מודעים לכך שהם באזור ציבורי, ושיש אנשים מאחוריהם. השירותים זה המקום הכי דוחה במטוס, אין מצב שאנשים מתנהגים ככה בחיים הרגילים שלהם, אבל במטוס? "אני אזרוק את הבוטנים על הרצפה"".

מלבד השירותים, מה הדבר הכי דוחה שאנחנו לא שומעים עליו?

"קפה. אל תשתו קפה במטוסים. אלה אותם המים שמגיעים גם לשירותים. לאחרונה בדקו חיידקי קול במים שלנו, ולא עברנו, ואז באו האחזקה, לחצו על כמה כפתורים, ועברנו. אז הזהרו ממים חמים או תה. רק בקבוקים סגורים".

אל תשתו קפה בטיסה

מה הדרך הטובה ביותר להשתדרג למקום טוב יותר?

"חכו שתהיו על המטוס. ברגע שהדלת נסגרת, תדאגו שיהיה לכם משהו נחמד לתת לדיילת. אנחנו כמו מוכרות, תן לי ממתק, ואני אתן לך מה שתרצה. אתה מגרד לי את הגב, אני אגרד לך. אנחנו לא סופרות את הבקבוקים הקטנים של האלכוהול. אם יש מקום פנוי בביזנס, וזה לא ישפיע עליי באיזשהו צורה, או מקום במחלקה ראשונה, אני אשים אותך שם. כל עוד תהיה נחמד אליי, אין בעיה".

איך את שורפת זמן בטיסות ארוכות?

"משחקת הרבה פעמים "את מי אני אציל ראשונה". כמובן שקודם כל את הילדים והדברים הללו. לפעמים ממש משעמם ואנחנו חולמות בהקיץ, הרבה פעמים בוהות בנוסעים, ושמה אותם בדמיון במצבים שבחיים לא יקרו".

האם את יודעת איזה נוסעים לקחו סמים?

"פעם ראיתי נוסע מסניף קוק לפני הטיסה. הוא לקח חתיכת נייר והצמיד לאף. לא דחפתי את האצבע לפה כדי לבדוק, אבל הוא עשה את זה, אז הנחתי שלא מדובר באנטרקס. היו אנשים סביבו, אז הודעתי לקפטן, בעיקר כדי לכסות את התחת שלי. הקפטן בתגובה אמר לי: "אני לא אעכב את המטוס בגלל קוק", והמריא".

מה הצד הכי גרוע בעבודה?

"זה לא זוהר כמו שחושבים, אבל אני חושבת שמבינים את זה די מהר. הדבר הכי גרוע זה המשכורת, בעיקר בהתחלה. ואם את צריכה לעבור דירה בשביל החברה, אז יכול להיות שתעברי דירה עם עוד 7 אנשים בחדר. האנשים שעובדים בזה 30 ו-40 שנה, זה די מבאס".

יש לך איזה אנקדוטה על סלבריטאים?

"עלה פעם ראפר מפורסם על המטוס, והוא היה ממש בחרדה עוד לפני הטיסה שלא הצליח לחגור בעצמו עד שהתעלף ועף על הכסא שלו כך שהייתי צריכה לחגור אותו".