צרפת תקיים תחרות ארכיטקטורה בינלאומית בין אדריכלים לבנייה המחודשת של הצריח בקתדרלת נוטרדאם, שקרס בעקבות השריפה ביום שני, כך הודיעה הממשלה המקומית היום (רביעי). בהודעה הוסיפה הממשלה שאלה נוספת באשר לעי...

צרפת תקיים תחרות ארכיטקטורה בינלאומית בין אדריכלים מרחבי העולם לבנייה המחודשת של הצריח בקתדרלת נוטרדאם, שקרס בעקבות השריפה ביום שני השבוע, כך הודיעה הממשלה המקומית היום (רביעי). 

בהודעה הוסיפה הממשלה שאלה פתוחה לציבור באשר לעיצוב הצריח, באשר האם לדעת הציבור יש לבנות מחדש את הצריח בדיוק כפי שהיה לפני השריפה ולהעתיק את עיצובו המקורי, או שעליו לקבל טוויסט מודרני המתאים למאה ה-21. 

נשיא צרפת, עמנואל מקרון, התחייב השבוע כי הקתדרלה תשוקם ותיבנה מחדש בתוך חמש שנים. כמו כן, שלושת המשפחות העשירות בצרפת הבטיחו כי יסייעו כספית לשיקום הקתדרלה, 700 מיליון דולר נאספו עד כה מכל המשפחות ביחד.

כזכור השריפה פרצה ביום שני השבוע ופעלה כשמונה שעות עד שהצליחו כוחות הכיבוי לכבותה באופן סופי. הגורמים לפריצת השריפה אינה ידועים כעת, חקירה אודות הגורמים נפתחה במשטרת צרפת.

קתדרלת נוטרדאם הגותית היא מקום מושבו של הארכיבישוף של פריז, ובנייתה הסתיימה בשנת 1345. היא נמצאת בימים אלו בשלבי שיפוץ, ופסלי ברונזה הוסרו ממנה רק השבוע בשל עבודות, הכנסייה ידועה עוד כמקום עלילת הרומן הגיבן מנוטרדאם מאת הסופר הצרפתי ויקטור הוגו, ונחשבת לאחד האתרים המתויירים והמוכרים של עיר האורות. לפני כחודש פרצה אש בכנסיית סן-סולפיס, הכנסייה השנייה בגודלה בפריז, אך הנזק שנגרם לה היה קטן.

איך לדעתכם יש לבנות מחדש את הצריח של הקתדרלה?

לעשות משהו מודרני ברוח המאה ה-21
בדיוק כמו שהיה בעבר
Calculating results