ריבועים בבטן: חלק א

 לקראת הקיץ הקרב ובא לא פעם או פעמיים אנו שומעים את השאלה "מה אני צריך לעשות בשביל להתחטב" התשובה היא לא רק הדברים שצריך לעשות, אלא גם דברים שלא צריך לעשות.

ריבועים בבטן: 6 דרכים עשה ואל תעשה

מספיק להיות קיצוני

הגיע הזמן לומר זאת, לדיאטות קיצוניות, או בשמן העממי "דיאטות כאסח", אולי אפקטיביות לתקופה קצרה, אך לחלוטין לא שורדות את מבחן הזמן. לאחר שהגענו למטרה וכאשר אנו נחזור לאכול כרגיל אנו נראה עליה מידית במשקל. רצוי לבצע דיאטה, ובהתקדמות הדרגתית, אשר נוכל להמשיך אותה לאורך זמן באורך החיים שלנו. דבר כזה יוביל אותנו בצורה בטוחה, אפקטיבית ונכונה לעבר המטרה.

חביבי אתה שיכור

לסוגי אלכוהול שונים, כמו יין אדום יש יתרונות, אך רוב הסוגים עלולים ההרס מספר 1 בדרך להשגת המראה החטוב. מחקרים מראים כי צריכה מוגברת של אלכוהול עלולה להוביל להשמנה ביטנית ולאגירת שומן באזור המותניים. הניחו לתקופה את כוס הוודקה בצד וסביר להניח שגם תצטרכו לוותר על הצ'ייסרים, אבל אל דאגה, כשחברייך יראו אותך חטוב על חוף הים בקיץ הקרוב הם יחשבו שהם השיכורים.

סביר להניח שגם תצטרכו לוותר על הצ'ייסרים

חדל פוקאצ'ה לאלתר

הפחתה בפחמימה גורמות להורדת שומן באזור הביטני. הגיע הזמן לעבור לצריכה של פחמימות מורכבות (קטניות, לחם מלא, שיבולת שועל, בטטה) ולהיפרד מהפחמימות הפשוטות (לחם לבן, עוגות ועוגיות, דבש) על מנת לשפר את התפקוד המטבולי של גופכם ולהוביל גם במקרה הזה להפחתה בשומן.

בנוסף, נסו לצרוך יותר חלבונים, מאחר וחלבונים דורשים הכי הרבה מאמץ לפירוק מבין שלושת צורות סוגי המזון שלנו שהם חלבון, שומן ופחמימה, מה שאומר שתחושת השובע תימשך לזמן רב יותר והשריפה הקלורית תהיה טובה יותר מאחר והשריפה מצריכה יותר אנרגיה לפירוק.

חשוב שתכירו: גרעון קלורי

כמו שנאמר קודם לכן, הרבה דברים עשויים להוביל לירידה בשומן ביטני ולשיפור הנראות אך ישנו דבר אחד שהוא המפתח להכל והוא נקרא גרעון קלורי - מצב בוא אנו צורכים פחות קלוריות מכמה ששרפנו במהלך היום.

פה יש כמה שיטות לוודא שאנחנו עושים את זה נכון, אנחנו ממליצים על 2:
דרך אחת היא לספור קלוריות, המעקב אחר הקלוריות הנכנסות יאפשר לנו להיות מדויקים למען הגרעון הקלורי.

דרך שנייה היא לאכול לפי תפריט תזונה שמכניס אותנו לגרעון קלורי ולשמור על כמות האוכל המדודה. בודקים מהי הצריכה הקלורית שלכם במחשבון בי אם אר, מכפילים את המספר ב- 1.2 וזה כמה שאתם שורפים ביום ללא אימון. לפי המספר שיצא לך תבחר בתפריט תזונה שהוא 300-500 קלוריות פחות מהמספר שיצא לך.

הנפת משקולת -רועי גלזן (קרדיט צילום - שובל קרול)

מספיק עם האירובי!

אחת הדרכים הטובות ביותר בהם תוכלו לשפר את היכולת של גופכם לשרוף יותר קלוריות ולהראות חטובים יותר היא להגדיל את מסת השריר הנקייה שלכם. אנשים עושים טעויות בזמן החיטוב, חשוב שתבינו, צריך לבצע גם אימוני כוח ולא רק אימוני אירובי. אימוני כוח יובילו בסופו של דבר לעלייה במסת השריר, מה שיוביל להאצה בשריפת הקלוריות בגופנו גם בזמן מנוחה. אירובי הוא אכן טוב לירידה במשקל אך אם תרצו לשמר את התוצאות ועל מבנה גוף שרירי תהיו חייבים לעבוד על אימוני התנגדות (משקולות).

instagram embed goes here!

אתם נראים לי לחוצים קצת

כאשר אנו שרויים במצב של לחץ כזה או אחר זה עלול להוביל לעלייה באגירת השומן שבגופנו מאחר ומצב זה מוביל לשחרור של הורמוני לחץ (מגביר יצור קורטיסול). מחקרים מראים כי רמת קורטיזול גבוהה מגבירה את התיאבון ואת אגירת השומן שבגופנו.

על מנת לשפר מצבים כאלו או להפחיתם נסו לשפר את איכות השינה שלכם או את אורכה, שלבו יוגה או מדיטציה מדי פעם או שלבו כל פעילות מרגיע ומשחררת אחרת שעובדת לכם.