מ"קלולס" ועד "מתויגת": 8 סרטי תיכון שאתם חייבים לראות החופש

החופש הגדול בעיצומו וזה בדיוק הזמן לבינג' של ז'אנר הסרטים שכל אחד מאיתנו יכול להתחבר אליו - סרטי התיכון

Rosh1
Created By Rosh1
On 2018 M07 12
Help Translate This Item

מתגעגעים לבית הספר? לחברים? להפסקות? לצחוקים של שיעורי ספורט? גם אם התשובה שלכם היא "לא", שמלווה ב-10 סימני קריאה, הכתבה הזאת תזכיר לכם שחיי התיכון יכולים להיות כייף גדול, באמת. #אוהבים_את_החופש #שלא_יגמר_לעולם

"קלולס"

הסרט הקלאסי שיצא בשנת 1995 הוא אחד מסרטי התיכון הטובים ביותר. העלילה מגוללת את סיפורה של שר הורוביץ, נערה עשירה ומקובלת מבוורלי הילס, שמחליטה להציג את עצמה בתור אדם אכפתי שדואג לזולת ולכן היא לוקחת תחת חסותה את התלמידה החדשה טאי ועושה לה מייקאובר (ואין דבר שאנחנו אוהבים יותר מסצנות של מייקאובר!). הסרט זכה להצלחה מסחררת ואף עובד לסדרת טלוויזיה. מומלץ לצפות בסרט עם חבילת מסטיקים בהישג יד.

"היי סקול מיוזיקל"

אחד הסרטים המוצלחים ביותר שהגיעו אלינו מבית היוצר של דיסני הוא הסרט "היי סקול מיוזיקל". העלילה מתמקדת בתיכון קלאסי בארה"ב, עם נבחרת כדורסל, מלכת שכבה, זוג מאוהב והפסקות שירה, או בקיצור, כל מה שסרט תיכון טוב צריך. סיפור האהבה של טרוי וגבריאלה כבש את ליבנו והפך ל#קאפל_גואלס של נערות ונערים רבים.

"באה בקלות"

הסרט "באה בקלות" מציג לנו דוגמה מצוינת לדרך בה שמועה מתגלגלת ולהשלכות שהיא עלולה להביא איתה. על אוליב (אמה סטון) מתפשטת שמועה שהיא קלה להשגה ברחבי בית הספר. אוליב לא מתבלבלת, משתפת פעולה עם הדברים שנאמרו עליה ומוסיפה לשמועה פרטים עסיסיים נוספים. עם הזמן, היא משדרגת את חייה החברתיים ואפילו עוזרת לילדים בבית הספר לשפר את מעמדם. #גו_אוליב_גו

"ילדות רעות"

כשמדברים על סרטי תיכון, אי אפשר שלא להזכיר את הסרט האהוב "ילדות רעות". במרכז העלילה נמצאת קיידי, נערה בת 16 שחוזרת לאמריקה לאחר 12 שנים בהן הוריה ערכו מחקר באפריקה. קיידי מגיעה לתיכון חדש בו היא נחשפת למלחמות המניפולטיביות של בנות השכבה ולומדת להשתלב. !On wednesday we wear pink

"כמה טוב להיות פרח קיר"

הסרט הוא עיבוד של הספר "כמה טוב להיות פרח קיר" שמתמקד בצ'רלי, נער הסובל מהתקפי דיכאון קליני. לאחר ששוחרר ממוסד לבריאות הנפש הוא מצטרף לתיכון חדש שם הוא מתקשה למצוא חברים. צ'רלי חושף את סיפורו במכתבים שהוא רושם לאדם שזהותו אינו ידועה. דרך המכתבים אנו מכירים את חבריו החדשים, סמנתה ופטריק, הלוקחים אותו תחת חסותם ועוזרים לו לחוות חוויות חדשות.

"10 דברים שאני הכי שונאת אצלך"

קמרון מתאהב בביאנקה, הנערה הפופולארית ביותר בבית הספר, אך לצערו אביה של ביאנקה אוסר עליה לצאת עם בנים עד אשר לאחותה הגדולה והמרדנית יהיה חבר משלה. קמרון הנחוש רוקם תכנית ומשלם לנער מופרע בשם פטריק כדי שיצא לדייט עם אחותה הגדולה של ביאנקה. אנחנו כאן כדי להזהיר אתכם מעכשיו, אתם הולכים להתאהב!

"מתויגת"

חלק בלתי נפרד מחוויית התיכון היא ההיכרות עם החבורות השונות שקיימות בו. ביאנקה, נערה מתבגרת, מגלה שהיא ה"DUFF" של חברותיה, כלומר החברה הפחות מושכת שקל יותר לבנים לגשת אליה ולהשיג מידע על החברות השוות יותר שלה. היא יוצרת הסכם עם ספורטאי מקובל מהשכבה בו הוא אמור לעזור לה לשדרג את מעמדה החברתי בתמורה לעזרה בלימודים למבחן במדעים. מדובר בסרט מצחיק בטירוף שמלמד אותנו שיעורים חשובים לחיים.

"לימונייד מאות'"

עוד סרט מוצלח מבית דיסני, בו חמישה נערים שנפגשו בחדר הריתוק בבית הספר, מתחברים ומקימים להקה על מנת להגן על הערכים שלהם. בסרט אנו נחשפים לעולמם האישי של החמישה ועוברים יחד איתם דרך מלאה בשינויים ומשברים. הכינו עצמכם למוסיקה טובה של הלהקה עם השם הכי מקורי שיש.