כוכבי טלוויזיה שסבלו ממעריצים

Pplus
פורסם על ידי Pplus
ב- Jul 6, 2019
Help Translate This Item

כל מי שעומד מאחורי סרט או סדרת טלוויזיה, רוצה שהתוצאה הסופית תהיה מספיק טובה כדי לגרום לצופים להיות מושקעים רגשית, ושיהיה אכפת להם מהדמויות וממה שקורה על המסך. אבל מה קורה כשהמעריצים מגזימים ולוקחים את האהבה שלהם שלהם קצת רחוק מדי - ויש שיגידו למחוזות האי-שפיות?

באחד הפרקים הזכורים ביותר בסדרה "חברים", מגיעה מעריצה (בגילומה של ברוק שילדס) לפתח ביתם של צ'נדלר וג'ואי, במטרה לפגוש את ד"ר דרייק רמורה, הלא הוא הדמות אותה גילם ג'ואי בסדרה "ימי חיינו". אותה מעריצה, אריקה, היתה נאת מראה עד מאוד, מה שעזר לג'ואי להתעלם מעובדה מטרידה אחת – היא היתה בטוחה שהוא דרייק רמורה במציאות, ולא מודעת לעובדה שהוא בסך הכל שחקן שמגלם דמות.

youtube embed goes here!

עלילת הפרק האייקוני הזה מהעונה השניה של הסדרה היתה מצחיקה ודי הזויה – אבל יותר ויותר כוכבי טלוויזיה יכולים להעיד בימים אלה שעבורם היא מציאותית בהחלט.

רק לאחרונה, סיפרה לורן טום, ששיחקה את ג'ולי באותה הסדרה, שהקהל באולפן היה נוהג לצעוק לה "בוז" במהלך הצילומים, מכיוון שכולם רצו שרוס יהיה עם רייצ'ל ולא עם הדמות שלה: "הבנתי את זה שהקהל בעד רייצ'ל, אבל היה לי קשה מאוד שלא להיפגע", היא סיפרה. 

youtube embed goes here!

בהחלט חוויה לא נעימה, אבל טום יכולה להתנחם בכך שכוכבי טלוויזיה אחרים ספגו דברים קשים יותר, החל מדברי נאצה ברשתות החברתיות ואפילו עד מפגשים מלחיצים עם מעריצים יותר מדי נלהבים.

"המתים המהלכים" לדוגמא, היא סדרה עם עדת מעריצים גדולה ולהוטה במיוחד.

Participant say

ניגן, שאותו מגלם ג'פרי דין מורגן, עשה כמה דברים מזעזעים במהלך הסדרה, שגרמו ללא מעט מעריצים לנטוש את הצפייה בה בזעם.

Getty Images
Participant say

הוא סיפר שקשישה בת 80 ניגשה אליו, עשתה לו אצבע משולשת, קיללה אותו ודרשה לדעת איפה הוא גר. בתגובה הוא ענה לה: "כן, כאילו שאני באמת אספר לך". 

Getty Images

צפו: הסצנה שזעזעה את הצופים

youtube embed goes here!

Participant say

סת' גיליאם, שמשחק את האב גבריאל באותה הסדרה, סיפר שקיבל איומים על חייו בגלל שהמעריצים ממש שנאו את הדמות שלו. איך הוא התגבר על זה? "בסוף הבנתי שמדובר בילדים בני 13 שכותבים לי מהמרתף בבית של ההורים שלהם, ולא אנשים שבאמת מתכוונים לפגוע בי", סיפר.

Getty Images
Participant say

לעומתו, חברו לסדרה, ג'וש מקדרמיט שמגלם את יוג'ין, לא הצליח לקחת את האיומים שקיבל גם הוא באותה הקלות, והחליט לעזוב לגמרי את הרשתות החברתיות. רגע לפני, הוא פרסם וידאו כועס בו אמר: "תפסיקו לשלוח לי איומי מוות, או שאעביר אותם למשטרה. אתם יכולים לשנוא את הדמות שלי, אבל כשאתם מאחלים לי מוות, אני לא יודע אם אתם מדברים עליה או עליי, ואני חייב לדווח על זה. אל תהיו מניאקים. זה מחליא אותי"

Getty Images

צפו: הסרטון הכועס של מקדרמיט

youtube embed goes here!

תנו ניחוש!

מי מהשחקנים הבאים מ"משחקי הכס" לא נתקל בתגובות אלימות וזועמות של מעריצים?

ומה לגבי האחרים?

Participant say

ברנוק אוקונור, ששיחק את אולי, סיפר: "כשאנשים מכל רחבי העולם מאיימים שיהרגו את המשפחה שלך, אתה חייב לקחת את זה בקלות, אחרת לא תצא מזה. זה מצחיק אותי". 

Participant say

גם קאריס וואן האוטן סיפרה על איומי מוות שקיבלה,

Getty Images
Participant say

ולנה האדי יצאה בזול, "רק" קיללו אותה ברחוב.

Getty Images
Participant say

ג'רום פלין לעומתם, נתקל בבעיה אמיתית - בעקבות הדברים שדמותו עשתה בסדרה הדוור שלו סירב לדבר איתו. נקווה שדואר חשוב שהיה אמור לקבל לא הוחזר לשולח.

Getty Images

תנו ניחוש!

איזה כוכב סדרת פעולה נתקל במעריץ שאיתגר אותו לדו קרב?

הנוער של היום....

ויכול להיות שאין מעריצים יותר נלהבים מאלה של סדרות הנוער - וחלק מהמעשים שלהם גורם לנו לשאול... איפה ההורים שלהם?!

תנו ניחוש!

יוצר/ת של איזו סדרת טלוויזיה סיפרה שהמעריצים הטרידו אותה במשך שנים, כי לא אהבו את מה שקורה לדמויות?

ועוד בז'אנר סדרות הנוער:

כוכבי הסדרה "ריברדייל" זכו גם למנת חלקם של השמצות והטרדות בגלל המעשים של הדמויות שלהם. המעריצים לא אהבו את העובדה שדמותה של השחקנית שאנון פרסר התנשקה עם דמותו של ג'אגהד (קול ספראוס), והטרידו אותה ברשת עד כדי כך שכוכבת הסדרה (ובת זוגו במציאות של ספראוס), לילי ריינהרט, נאלצה לצאת להגנתה ולהזכיר למעריצים שזו רק סדרה.

התנשקה עם הדמות הלא נכונה. שאנן פרסר

הציוצים של לילי:

המעריצים לא הסתפקו בכך, וגם הטרידו את השחקנים לגבי חייהם האישיים, העירו הערות על הקשרים הרומנטיים שלהם והעבירו ביקורת על כל צעד ומעשה שלהם. אחד המעריצים למשל, טען בטוויטר שהשחקנית קמילה מנדז נראית מאושרת יותר עם שחקן אחר מאשר עם בן זוגה במציאות, צ'ארלס מלטון, שמככב לצידה בסדרה. מנדז הגיבה לו: "זה מטופש שאני בכלל מגיבה לך, אבל אתה טועה. אני מאושרת יותר מאי פעם"

מאושרים? קמילה מנדז וצ'ארלס מלטון

גם ריינהארט הרגישה צורך להגיב, כשמעריצה כינתה אותה "כלבה מביכה" ושאלה איך זה שספראוס, מסוגל לצאת איתה. אחרי שמעריצה אחרת השיבה לה: "היא בטח אומרת לו לגעת לה בתחת ולקנות לה פיצה", ריינהארט השיבה להן: "ממש לא, אני אומרת לו לגעת בי -בכל מקום- ואז אנחנו אוכלים אוכל סיני".

אוכלים פיצה או סושי? לילי ריינהארט וקול ספראוס

מה דעתכם על כוכבים שמגיבים להעלבות של המעריצים?

Calculating results

וגם ילדים חוטפים...

כוכבי סדרת "דברים מוזרים" הם רק ילדים, אבל גם עליהם לא חסו הגולשים. אחד השחקנים, פין וולפהארד, נאלץ לצייץ: "אם אתם באמת מעריצים, אתם תפסיקו להטריד אותי ואת החברים שלי. אני לא יודע למה אני אפילו צריך להגיד את זה. מי שקורא לעצמו מעריץ ותוקף אחרים רק בגלל שהם משחקים דמות הוא פשוט מגוחך".

גם הם סובלים מהצקות ברשת. שחקני "דברים מוזרים"

וכמובן שהבריונות ברשת לא שמורה רק לכוכבי טלוויזיה - גם שחקני קולנוע מוטרדים בגלל מעשים של הדמויות שלהם - ג'ון בוייגה, כוכב "מלחמת הכוכבים", נאלץ לנזוף במעריצים שגרמו לשחקנית קלי מרי טראן (שמשחקת את רוז ב"אחרוני הג'דיי") למחוק את חשבון האינסטגרם שלה בגלל הטרדות. הוא צייץ: "אם אתם לא אוהבים את מלחמת הכוכבים או את הדמויות, תבינו שיש כאלה שמקבלים את ההחלטות, ולהטריד את השחקנים לא יעזור בכלום"

וסיפור אחרון לחובבי הנוסטלגיה - הטרדות של מעריצים הן ממש לא רק נחלת ההווה. בסבונייה האוסטרלית "שכנים שכנים" ששודרה כאן בשנות ה-80 וה-90 כיכבה דמות חטטנית ודי מרשעת בשם נל מנגל, אותה גילמה השחקנית ויויאן גריי. הקהל זכר אותה לשמצה שנים רבות לאחר שעזבה את הסדרה, עד שמרוב הטרדות ברחוב, היא נאלצה לעבור יבשת והחליפה את מקום מגוריה מאוסטרליה לאנגליה.

youtube embed goes here!