פתאום קם אדם ומתחיל ללכת (שלמה ארצי) פתאום קמה אישה והתחילה לרכב בשטח...אני מכירה את עולם האופנועים ויודעת מה זה לרכב. – לכביש יש את הסכנות שלו ובשטח זה סיפור אחר. את מסיבת הפרידה שלי מהאופנועים כבר ע...

פתאום קם אדם ומתחיל ללכת (שלמה ארצי)
פתאום קמה אישה והתחילה לרכב בשטח...
אני מכירה את עולם האופנועים ויודעת מה זה לרכב. – לכביש יש את הסכנות שלו ובשטח זה סיפור אחר. את מסיבת הפרידה שלי מהאופנועים כבר ערכתי, אבל עדיין נשארו חברים מהתחום, ומידי פעם אני מקשיבה לסיפורי הגבורה שלהם ..."וואוו ראית את ההר? עליתי עליו.." 

רונה קדם רוכבת אינדורו

במסגרת פרויקט יום האישה שלי התעניינתי מה מצב הנשים באינדורו הישראלי.
אינדורו למי שלא יודעת הוא ענף ספורט מוטורי דו גלגלי המתמקד בסיבולת הרוכב והמכונה (אופנוע שטח) בתוואי שטח מעורב (טבעי או מלאכותי). ענף האינדורו בארץ בהתפתחות ענפה ומרשימה מספר לא מעט של רוכבים ואלופים בינלאומיים הגיעו ארצה להעביר ימי הדרכה.  

טים קולמן אושיית אינדורו מהטובים בעולם בימי הדרכה בישראל - יחד עם רונה באירוע התרמה לניצולי שואה

רונה בת 45 , אמא ל -4 ילדים וגרושה טרייה . עשתה לאחרונה שינוי ענק בחייה.
זה התחיל עם הגירושין לאחר 20 שנות זוגיות, וארבעה ילדים שנמצאים במשמורת משותפת מצאה רונה מלבד המשפחה שהתפרקה לה גם את העסק שהיה כל חייה נאלצת לסגור.
לרונה היה גן ומשפחתון שהיה כל חייה. ועכשיו היא נאלצת לחזור חזרה לשוק העבודה ולהמציא את עצמה מחדש.
בחיפושים אחרי הלא נודע מצאה את עצמה רונה בהתאחדות לספורט המוטורי כרכזת רישום עסקים, בעצם התחביב שהתחיל רק לפני 4-5 שנים הפך להיות כל חייה. 

רונה בפעולה בשטח

את האופנועים הכירה די במקרה, אחיה רכש אופנוע שטח והגיע לבקר אותה עם האופנוע.
היא הסתכלה על המכונה בנחישות שלא אופיינית לה ובקשה לרכב או כמו שאומרים החבר'ה: "אפשר סיבוב?".
היא לקחה את האופנוע לסיבוב של חצי שעה וכשהיא מחזירה אותו חיוך ענק חזר לפרצופה.
היא ניגשת לבעלה ואומרת: "רוצה אני" ומתקבלת בשלילה מוחלטת. עוברים להם ימים ספורים היא לא ישנה טוב בלילה, מתחילה לחקור את העניין מתחברת לרוכבות בארץ ולומדת את הדברים ומבינה שמפה והלאה לא יהיה בלי האופנוע. היא חשה מחדש את פרפורי הלב, את האדרנלין שהגוף משחרר לאחר הרכיבה הצקצוקים ביד..לא נתנו לה מנוח. 

רונה בשטח

ולאחר שבועיים היא חוזרת הביתה עם אופנוע חדש. היא נרשמת להדרכות ימי עיון, ובנוסף יוצאת אף לטיול אופנועים ברומניה. היא מתפתחת ולומדת והופכת להיות בין הרוכבות המובילות בארץ.
כיום היא מנהלת קבוצה של עשרות רוכבות ועוד עשרות אחרות שלא מעוניינות בחפירת קבוצת בנות בווצאפ- מתנהלות בקשר ישיר איתה. 

טיול רכיבת שטח ברומנייה - הנשים שיצאו לכבוש את רומניה

ועדיין עם כל כמה שהתחום והתחביב הם גבריים – רואים את רונה ולא מאמינים בחורה עם שיער גולש  בלונדינית קטנטנה, לק מסודר למשעי. ושאני מסתכלת בעין בוחנת היא עונה לי : "אני גם
אישה".  
אותי היא שבתה בחן ובעוצמה - אישה פטיט עם מכונה גדולה

שלכן,
רעבה תמיד
נטע-לי כץ