Щоб старість — в радість. Вікторина щодо пенсійної системи

Солідарна пенсійна система вичерпала себе — виплати оставляють бажаюти кращого, а в Пенсійному Фонді України велика «дірка». Щоб забеспечити якісне життя літніх людей, потрібні реформи. Цьогоріч Україна планує впровадити зміни в пенсійній сфері, багато в чому спираючись на досвід друзів з ЄС. А чи знаєте ви, як живеться на заслуженому відпочинку в країнах Євросоюзу?

Слобідський край
Created by Слобідський край (User Generated Content*)User Generated Content is not posted by anyone affiliated with, or on behalf of, Playbuzz.com.
On Mar 16, 2017
1 / 12

В багатьох розвинених країнах діє трьохрівнева пенсійна система. Наприклад, наші сусіди, поляки, перейшли на таку систему в 1999 році. Тепер у них перший рівень утворює зреформований фонд соціального страхування (ФСС – ZUS). Другий рівень формують недержавні пенсійні фонди, які розпоряджаються від імені страхувальників внесками (7,3 % від заробітку). Третій рівень — додаткова пенсія. Участь у якому рівні є необов'язковою?

2 / 12

В Польщі приватні пенсійні товариства (ППТ) примножують гроші платників, купуючи акції, облігації та інші цінні папери. Активи пенсійного фонду зберігаються на рахунку в банку (депозитарії). І вже банк відповідає за будь-які втрати і зобов'язаний повідомляти Управлінню з надзору над Пенсійними Фондами про всі порушення. У випадку банкрутства ППТ куди діваються гроші платників?

3 / 12

Латвія - єдина країна з пост-радянського простору, де вдалося послідовно і досить успішно реформувати пенсійну систему за накопичувальним принципом. Основу бюджету державного соціального страхування складають внески громадян, розміри яких затверджує Кабінет Міністрів. Як часто урядовці переглядають розмір внесків?

4 / 12

Наразі в Україні діє солідарна пенсійна система, коли працююча частина населення, сплачуючи податок, забеспечує наповнення Пенсійного фонду. Проте цих грошей не вистачає, із року в рік «дірку латають» завдяки вливанням з Держбюджету. Який дефіцит Пенсійного фонду в 2017 році?

5 / 12

Пенсія за віком вперше з’явилася в 1880 ріці. Пенсійний поріг в той час був 70 років, через пару десятків років цей поріг знизили до 65 - до речі, наразі це середній пенсійний вік у Євросоюзі. В якій країні вперше почали сплачувати пенсію за віком?

6 / 12

В минулому році Сенат Польщі прийняв закон, згідно з яким від 1 жовтня 2017 року в країні знижується пенсійний вік. В якому віці виходитимуть на пенсію поляки?

7 / 12

В якій з прибалтійських країн пенсійний вік для чоловіків і жінок наразі однаковий — 62 роки?

8 / 12

Щоб залучити більше людей старшого віку на стадіон під час одного з матчів футболістів на поле виводили люди похилого віку. Очолював церемонію колишній президент УЄФА 86-річний Леннарт Юханнсон. В якій країні відбулася така акція?

9 / 12

Багатомільярдні витрати на пенсії в Україні, на відміну від інших країн із високими податками і великими соціальними видатками, не обертаються достойними пенсійними виплатами для більшості українських пенсіонерів. На 1 січня 2017 року мінімальна пенсія в Україні становить 1247 грн на місяць, її отримує близько 5,6 млн громадян. Середня пенсія є не набагато більшою - 1828,3 грн. В якій області найменьша середня пенсія — 1560, 95 грн?

10 / 12

Яка кількість українців отримує пенсії в понад 10 тис грн?

11 / 12

В Україні середня тривалість життя складає 71,3 року. Серед європейських країн лідерами за тривалістю життя є Італія та Ісландія. Скільку в цих країнах в середньому живуть люди?

12 / 12

В країнах ЄС для літніх людей створюються так звані університети третього віку. Наприклад, в Польщі налічується більше ста таких навчальних закладів, заняття відвідує 25 тисяч слухачів. Перший уніврситет третього віку був створений в 1973 році. В якій країні це відбулося вперше?

12
Questions left
These are 10 of the World CRAZIEST Ice Cream Flavors
Created by Tal Garner
On Nov 18, 2021