Вікторина про стандарти якості

Для того, щоб експортувати свою продукцію в ЄС, український виробник має дуже ретельно підготуватися до стандартів якості, які застосовуються на цьому ринку. У чомусь вони суворіші, а у чомусь навпаки – простіші за наші. А оскільки з часом європейські вимоги до якості й безпечності товарів будуть діяти і в Україні, то пропонуємо вам із ними ознайомитися. А заразом і спростуємо декілька міфів.

Слобідський край
Created by Слобідський край (User Generated Content*)User Generated Content is not posted by anyone affiliated with, or on behalf of, Playbuzz.com.
On Mar 10, 2017
1 / 11

До продукції, що стосується найменшеньких споживачів, теж суворі вимоги. Зокрема, техрегламент щодо безпечності іграшок диктує: виріб не має становити загрози удушення дитини, його частини мають бути такого розміру, щоб малюк не міг їх проковтнути, а матеріал, з якого вироблена цяцька, має бути вогнестійким. У той же час, деякі вироби, за цим же регламентом, не вважаються іграшками. Які саме? (можна обрати декілька варіантів):

2 / 11

11. Молоко, яке за українськими стандартами відноситься до І і ІІ ґатунку, в ЄС непридатне для використання. Справа у тому, що стандарти якості молока країн ЄС значно вищі, ніж в Україні. Зокрема, за “їхніми” вимогами, вміст бактерій у 1 мл молока не має перевищувати 25 тис.од. А в Україні дозволяється:

3 / 11

Основу будь-якого мийного засобу складають поверхнево-активні речовини (ПАР). Більшість їх шкідливі для навколишнього середовища і для організму людини. Але ПАР здатні до біологічного розкладу – перероблення мікроорганізмами під впливом кисню, з утворенням вуглекислого газу, води, мінеральних солей, та ін. Тож, новий мийний засіб не потрапить на ринок, якщо ця властивість наявних у його складі ПАР буде меншою за:

4 / 11

Зараз дуже поширені засоби для художнього ліплення на основі полімерної глини. Деякі такі матеріали мають приємний запах полуниці чи апельсину, аби дитині було цікавіше творити. Однак не всі ароматизатори безпечні. Яких алергенних ароматичних речовин не повинні містити дитячі іграшки? (можна обрати декілька варіантів):

5 / 11

10. Пропонуючи свою продукцію на ринках ЄС, українським виробникам слід ретельно вивчити особливості ринку, а також уподобання споживачів цієї країни. Приміром, харківська компанія, що виготовляє комплектуючі для човнів, з дуже великим успіхом продавала у Росію кріплення з підставкою для стаканів. Однак у Європі ця продукція “не пішла”. Що не врахували наші підприємці?

6 / 11

Окремий розділ більшості техрегламентів (це вимоги до безпечності промислової продукції) зазвичай присвячений маркуванню. Тож, які зображення, на вашу думку, не можна наносити на етикетку рідкого мийного засобу, аби не ввести споживача в оману й не спричинити лиха?

7 / 11

На початку дії Поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС побутувала думка, що Україні доведеться переходити на європейський стандарт залізничної колії. Насправді ж, у самому Європейському Союзі застосовується аж п’ять різних видів колій. І наміри перебудувати усю українську залізницю – не більше ніж чутки. Дехто боявся, що українцям доведеться змінювати одиниці вимірювання. А як гадаєте ви, чим ми надалі будемо вимірювати довжину, відстань і вагу?

8 / 11

До органічної продукції в ЄС взагалі вимоги дуже непрості. Наприклад, треба, щоб у ґрунти не додавали добрив як мінімум протягом п'яти років. А сам процес отримання сертифіката, що підтверджує статус "органіки", може зайняти декілька років. Взяти, приміром, березовий сік. Нормативи ЄС забороняють свердлити дерева, а тому практично весь ринок ЄС зайнятий соком з країни, де ці нормативи м'якші. Яка це країна – основний наш конкурент в експорті цього продукту?

9 / 11

Якщо ковзани, роликові ковзани, ролери, скейтборди, самокати та іграшкові велосипеди для дітей пропонуються до продажу як іграшки, вони повинні містити таке попередження:

10 / 11

12. Далеко не всі європейські стандарти суворіші за українські. Візьмемо, наприклад, овочі та фрукти. В Україні чітко регламентований допустимий вміст нітратів у всіх основних видах городини. А от у європейських регламентах і директивах не лімітується вміст цієї шкідливої речовини для томатів, картоплі, капусти і баштанних культур. Хоча є така норма, зокрема, для шпинату — вона становить 3500 мг/кг. В українському ж шпинаті нітрати не мають перетнути поріг у 2000-3000 мг/кг. А якою буде різниця між ЄС-івською та українською нормами для качанного та листяного салатів?

11 / 11

Вимоги до безпеки промислової продукції в ЄС постійно оновлюються. Але, на щастя, їх публікують за рік до планованих змін, тому у виробників є достатньо часу, щоб внести зміни у свої технології. Наприклад, раніше, відповідно до стандартів ЄС, перевірка стійкості підставки цього виробу проводилася на звичайній підлозі. Тепер норми змінилися – треба тестувати на слизькому кахлі. Що це за виріб?

11
Questions left
These are 10 of the World CRAZIEST Ice Cream Flavors
Created by Tal Garner
On Nov 18, 2021