עד כמה אתה מחוברים?

מכורים לפייסבוק? חיות פוליטיות? בואו נראה אם תצליחו לנחש איזה מהפוליטיקאים אחראיים לפרסום הסטטוסים הבאים...

vote4tomorrow
פורסם על ידי vote4tomorrow
ב- Feb 22, 2015
1 / 11

1. "אנחנו לא מקבלים את ההפרדה הדיכוטומית בין המדיני לכלכלי, מאז ומתמיד אנחנו מקדמים חברה צודקת: כזו שלא יכולה להתקיים בתוך כלכלה מעוותת, ריכוזית, מושחתת ואי שוויונית כמו הכלכלה הישראלית, ולא יכולה להתקיים כשאנחנו כובשים עם אחר".

2 / 11

אנחנו מעדיפים ממשלה שרואה את הציבור ולא ממשלה שמתנפחת על חשבון הכסף של אזרחי ישראל. לא ג׳ובים לחברי מרכז, לא אוטובוסים של ועדים גדולים בפריימריס, לא שר בלי תיק שיש לו לשכה ונהג אבל אין לו עבודה. אנחנו קוראים לכל המפלגות - תתחייבו עכשיו בפומבי שלא תתנו יד לדבר הזה".

3 / 11

3. "ההחלטה ההזויה של בית הדין הבינלאומי בהאג, להעמיד את ישראל למשפט בגין ביצוע פשעי מלחמה ב׳צוק איתן׳ היא בגדר טירוף.
הניסיון לטשטש את האמת, להעלים את אלפי הטילים שנורו לעבר חפים מפשע ולהתעלם ממנהרות המוות שכל מטרתן היא רצח, הניסיון העגום הזה הוא צביעות, חוסר מוסר וצדק".

4 / 11

4. "איך נפתור את משבר הדיור? ההבטחה שלי לציבור הבוחרים היא חד משמעית – לא משנה איזה משרד אקבל, באחריותי יהיה לפרק את מנהל מקרקעי ישראל. אני אשא באחריות לנושא הדיור".

5 / 11

5. "למה כל הפוליטיקאים מתחרים ביניהם מי ימסור יותר שטחי ארץ ישראל לערבים? הם חושבים שהעולם יאהב אותנו פתאום? שהאירופאים יחבקו אותנו? שסוריה, חמאס וחיזבאללה יניחו את נשקם מרוב הכרת תודה? די כבר. לא מעבירים את שטחי ארצנו לערבים. נקודה."

6 / 11

6. "אני רוצה להבהיר כאן שלא אעבור לסדר היום אפילו על ירי של רקטה אחת לעבר ישראל. לא נסבול "טפטוף" ולא נקל ראש בביטחון ישראל, שקודם לכל. האחריות מוטלת על חמאס: אם ימשיך בירי, הוא יביא על ראשו את ההסלמה הבאה".

7 / 11

7. "לא עוד מיידלע, לא עוד בירכתי האוטובוס ולא עוד מי יענה לטלפון בשלוש בלילה, כי ברשימה המשותפת שלנו הנשים נמצאות בקדמת הבמה, בזכות ובצדק. ה-17 במארס יהיה היום שיתחולל בו לא רק מהפך פוליטי, אלא מהפך חברתי של נשים - היום אנחנו הנשים הופכות להיות לשותפות שוות ומלאות בניהול המדינה. בבחירות הפעם נשים מצביעות ומנצחות".

8 / 11

לא ניתן להפוך את ישראל למדינת דאעש - לא נאפשר" לאיסלאם הקיצוני להלך אימים ולהפוך את מדינת ישראל למדינה שנכנעת לאיומים ופוגעת בחופש הביטוי".

9 / 11

9. "אף ילד לא צריך ללכת לישון בלילה עם בטן נפוחה מרעב. אף קשיש לא אמור לבחור בין חימום לתרופות. אף אחד לא אמור לחפש את ארוחתו הבאה בין פחי האשפה...העובדה שאחד מכל שלושה ילדים הוא עני מהווה ציון נכשל מהדהד למדיניות הכלכלית של נתניהו!...בעוד פחות משלושה חודשים הציבור יבחר מנהיגות שקולה ואחראית שתדאג למעמד הביניים, תחזק את האוכלוסיות המוחלשות ותילחם בנחישות לצמצום הפערים האכזריים שנפערו בשנות כהונתו של נתניהו".

10 / 11

10. "פרשות השחיתות שנחשפות אחת אחרי השנייה בשבועות האחרונים לא מתרחשות בחלל ריק - הן מתאפשרות בזכות השיטה המעוותת שבאמצעותה מנהלת הממשלה, בלי שום פיקוח ושקיפות, את הכסף של כולנו. המשימה שלקחתי על עצמי מהיום הראשון בוועדת הכספים היא לתקן ולטהר את המנגנון המושחת הזה - לטובת הרוב המוחלט של האזרחים, שאין להם לוביסטים ערמומיים, עמותות מפוקפקות, קומבינות אפלות או את ניסן סלומינסקי בחיוג המהיר של הנייד".

11 / 11

11. אני שואל אתכם חברים: אם הממשלה אינה ערבה לאזרחים ואינה דואגת לצרכים בסיסים כמו טיפול רפואי נאות, אז בשביל מה צריך ממשלה? הציבור הישראלי איבד את האמון והביטחון במערכת הבריאות הציבורית ונאלץ לחפש פתרונות אחרים במערכת הפרטית והיקרה. לא מדובר רק על מזון ורווחה, גם הבריאות שלנו הפכה לנחלתם של העשירים בלבד בעוד העניים ומי שידו אינה משגת נאלצים להישאר מאחור! מערכות הבריאות והרווחה בישראל קורסות כי הבסיס הערכי והמוסרי של הממשלה קרס כבר מזמן!רק באמצעות ממשלה חברתית שתדאג להוספת תקציבים למערכת הבריאות, לשיפור התשתיות והוספת כוח אדם בבתי החולים נצליח לשקם את מערכת הבריאות שלנו ולהשיב את אמון הציבור במערכת הבריאות הציבורית. אנו חייבים לשנס מותניים, להבריא את מערכת הבריאות ולהחזיר את אמון הציבור לפני שיהיה מאוחר מדי.

11
שאלות וסיימנו