האיומים של פוטין

Ynet News
Created By Ynet News
On 2018 M03 8
Help Translate This Item

האיומים של פוטין

ובחזרה לניסיון חיסול המרגל סקריפל. גורמים ביטחוניים בבריטניה היפנו אצבע מאשימה לרוסיה בעקבות ניסיון הרצח, ובמהרה צץ סרטון מ-2010 שבו פוטין נשמע אומר: "בכל מה שקשור לבוגדים - הם ייכנעו לבד. תאמינו לי. אלו אנשים שבגדו בחברים שלהם. באחיהם לנשק. רק תחשבו שבן אדם מקריב את חייו עבור המולדת שלו, ופתאום איזו חלאה מחליטה לבגוד בהם. איך אפשר לחיות ככה? איך החזיר הזה יסתכל בעיניים של הילדים שלו".

לאחר חשיפת אנה צ'פמן, שריגלה לטובת רוסיה והייתה בין אלו שהוחלפו בעסקת המרגלים של סקריפל, אמר אז פוטין: "זו תוצאה של בגידה. הבוגדים תמיד מסיימים בצורה רעה. אם זה בגלל הרגלי השתייה שלהם או סמים, ישר מהרחוב".

יורי פלשטינסקי, לשעבר מקורב לליטוויננקו, אמר ל"דיילי מייל" כי "הרעלה היא הבחירה המועדפת של ה-FSB. כשברקע מערכת הבחירות ברוסיה, יש לכך את החותמת הברורה של חיסול מצד פוטין. הוא מזהיר בכך כל אחד ב-FSB לעולם לא לערוק, כי הם יירדפו ויחוסלו. סקריפל היה קולונל ב-FSB, כמו ליטוויננקו. ה-FSB מחסל עריקים כאזהרה לסוכניו".

ההיסטוריה חוזרת

גד שמרון, לשעבר איש מבצעים במוסד, אמר בריאיון באולפן ynet בעקבות פרשת סקריפל כי הרעלה הייתה "הנשק האהוב ביותר בעולם העתיק. לקיסר נירון היה מרעיל אישי, האפיפיור אלכסנדר הרביעי מת בגלל שהמשרתים טעו והגישו לו את העוף המורעל במקום את העוף שהיה צריך ללכת ליריב שלו".

לדברי שמרון, מחבר הספר "ואנחנו חשבנו שזה לא יכול להיות", גם בעת המודרנית זה לא פסק: "האמריקנים ניסו אלוהים יודע כמה פעמים להרעיל את פידל קסטרו בשיטות יצירתיות – מהעברת חליפת צלילה שהייתה מרוחה ברעל דרך אולפן טלוויזיה מרוח ברעל. והוא שרד. בדרך כלל שימוש ברעל נועד להשאיר פחות סימנים בשטח. בכל מקרה זה דורש הכנות, צריך להכניס את הרעל הזה לבריטניה, זה מסובך". הפעם, כנראה, המזימה המסובכת צלחה, לפחות חלקית.

TRENDING