7 דרכים לצאת להתאמן בחורף

1

תצטרפו לאתגר

Getty Images

אם זאת תהיה התחייבות לדיאטה חדשה שכולם במשרד מדברים עליה או שתרשמו לקבוצת ריצה בה מקפידים על אימונים קבועים בלוחות זמנים משותפים, תחושת המחויבות תיתן לכם מסגרת חשובה לשגרת האימונים. חשוב להדגיש שזה ממש לא צריך להכניס אתכם ללחץ, תוכלו למצוא קבוצה שתתאים לרמת המוטיבציה, הכושר והתקציב שלכם.

2

זוגות זוגות

Getty Images

יש מי שאוהבים להתאמן לבד, אבל עבור אחרים קל יותר להתמיד כשיש חברה נעימה ברקע. נסו למצוא פרטנרים קבועים שיעודדו אתכם לרוץ גם כשאתם מתפתים לוותר ורוצים לשקוע בעצלות. שכן או חברה יהפכו את המשימה לנעימה יותר. יש תמריץ נוסף להתחבר לבני זוג קבועים באימון. "מחקרים מראים שאנשים שנפגשים עם חברים לאימון מתמידים בהם יותר", טוען ד"ר ג'ו קוסטלו, מרצה בכיר בפיזיולוגיה של באוניברסיטת פורטסמות'.

3

אל תשכחו את הסוודר!

Getty Images

אין דבר כזה מזג אוויר גרוע, רק בגדים לא מתאימים. הקפידו על בגדי ספורט שמתאימים לעוצמת הקור. השקיעו בשכבות בסיס חמימות, כפפות, כובע צמר, והמהדרין יכולים להשקיע בביגוד תרמי אם יש צורך. כל אלה ישמשו אתכם נאמנה בימים הקרים. אל תסמכו על העובדה שהפעילות הגופנית תחמם אתכם. אם אתם נוהגים להתאמן בחושך, בחרו בגדים בהירים וסימונים בולטים שישמרו עליכם מפני סכנות בדרך. 

4

תערבבו

Getty Images

הסוד להנאה מפעילות גופנית טמון בגיוון. מחקר שנערך באוניברסיטת פלורידה וכלל 114 גברים ונשים מצא שמשתתפים שחזרו כל הזמן על אותם תרגילים באימון במשך שלוש פעמים בשבוע נטו יותר להפסיק להתאמן לעומת אלה שגיוונו את סוגי התרגילים בכל אימון. בנוסף, מי ששמרו על שגרה מגוונת העידו שהם נהנים יותר ב-20 אחוזים יותר מהפעילות.

5

אימון ביתי

Getty Images

אם המחשבה על אימון בבית גרמה לכם להיזכר בחותלות הצבעוניות של חיה הלפרין, הגיע הזמן לרענן את עולם המושגים שלכם. הרשת מלאה בקטעי וידאו ופודקאסטים חינמיים שיכניסו אתכם לכושר. אין צורך להשקיע בציוד ספורט יקר ולגמרי אפשר להסתפק במשקולות פשוטות וזולות שיסייעו לכם לבצע אימון כוח פשוט וקל. 

6

תתאמנו תחת עינו של האח הגדול

Getty Images

יש אפליקצות וגאדג'טים רבים שיכולים לסייע לכם לעקוב אחר הפעילות הגופנית היומית שביצעתם. תוכלו לכוון את הנייד, לבצע רישום פשוט ביומן או לרכוש מד צעדים. אמצעים אלה ימריצו אתכם להתמיד בשגרה ולא לוותר לעצמכם גם כשהרוח נושבת בחלון. 

7

הגיע הזמן לנוח

Getty Images

אם התעייפתם רק מלקרוא את הרשימה, נוכל לעודד אתכם בכך שגם מנוחה והתאוששות חשובים, במיוחד אם אתם מבצעים פעילות גופנית אינטנסיבית. על פי מחקר שנערך באוניברסיטת מישיגן, ספורטאים שלא ישנים מספיק עלולים לחוות שינויים ברמות ההורמונים, מה שיוביל לרמות גבוהות יותר של קורטיזול. ההורמון שידוע בשם הקורטיזול מוכר בכינוי כ"הורמון הסטרס", היות והוא משפיע לרעה על חילוף החומרים, מעודד עליה ברמת הסוכר בדם, מעלה את לחץ הדם ומפחית את תגובות מערכת החיסון. לכן, אחרי אימון קשה כדאי שתתפנקו במשקה חם או אמבטיה ארוכה שירגיעו את העצמות הקרות.